A pályázat célja: a magyar nemzeti értékekről és a hungarikumokról szóló 2012. évi XXX. törvény szerinti települési, tájegységi, megyei értékek gyűjtése, rendszerezése, kollektív megismertetése azok írott és elektronikus kiadványokban történő megjelentetése és népszerűsítése.
2015. január 5. és október 31. között rendezvényeket és helyi értéktárakat segítő tevékenységeket lehet megvalósítani 500 000 Ft és 2 000 000 Ft közötti támogatási összegből 100% támogatással.
A mostani 250 millió forint keretösszegre szóló pályázat alapvetően a helyi értéktárakra vonatkozik és a kiíró Földművelésügyi Minisztérium a teljes támogatást előlegként biztosítja a nyertes pályázóknak, így a kisebb civil szervezeteknek, önkormányzatoknak is lehetőséget biztosít elképzeléseik megvalósítására.
A pályázatot január 5-től lehet beadni a NAKVI weboldalán elérhető elektronikus felületen
1. Támogatási célterületek:
1.1 Helyi (települési (beleértve fővárosi kerületi), tájegységi) értéktárak létrehozásának elősegítése helyi értékek felkutatása és dokumentálása útján
1.2 Meglévő helyi (települési (beleértve fővárosi kerületi), tájegységi) értéktárakban szereplő értékek bemutatása és népszerűsítése kiadványok készítésével, helyi értékeket bemutató rendezvény megvalósításával, a helyi értékek megismerését célzó kiállítások, bemutatóterek kialakításával
1.3 Iskolai értékfeltáró csoportok létrehozása helyi értékek gyűjtésére, megismertetésére, nemzeti értékek és hungarikumok népszerűsítésére közoktatási intézményekben
2. A pályázat benyújtására jogosultak köre (továbbiakban: pályázók) az egyes pályázati célok tekintetében
1. Pályázati cél esetében:
Helyi önkormányzatok; tájegységi értéktár létrehozása esetén helyi önkormányzatok konzorciumai; olyan - az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény 1. § (1) bekezdés szerinti - társadalmi szervezetek (a továbbiakban: társadalmi szervezetek), amelyeket a települési önkormányzat a települési értéktár létrehozásával és gondozásával igazoltan megbízott.
2. Pályázati cél esetében:
Helyi önkormányzatok; tájegységi értéktárak esetén helyi önkormányzatok konzorciumai; helyi értéktár bizottsági támogatói nyilatkozattal rendelkező társadalmi szervezetek; helyi értéktár bizottsági támogatói nyilatkozattal rendelkező gazdasági társaságok.
3. Pályázati cél esetében:
A köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény szerinti köznevelési intézmény által létrehozott társadalmi szervezetek; vagy olyan társadalmi szervezetek, melyek székhelye a köznevelési intézménnyel azonos településén helyezkedik el és azzal a pályázati cél megvalósítására vonatkozó együttműködési megállapodást kötött.
A pályázati felhívás az alábbi linken érhető el:
http://www.hungarikum.hu/content/megjelent-hung-2014-c-hungarikum-palyazat-felhivas
A Dunamellék LEADER Egyesület Helyi Vidékfejlesztési Stratégiájának felülvizsgálatát teljesítette. A HVS felülvizsgálat kapcsán elkészült végleges HVS dokumentumot és LEADER célterület tervezőt a Döntéshozó Testület (Elnökség) május 19-i, a HACS tagság (Közgyűlés) a május 23-i éves ülésén elfogadta. Ennek megfelelően a HVS felülvizsgálat lezárult, a végleges Helyi Vidékfejlesztési Stratégia és a LEADER célterület tervező a „HVS felülvizsgálat 2011→HVS felülvizsgálat dokumentumai” menüpont alatt érhetők el május 27-től.
Helyi Fejlesztési Stratégia 2023-27